توضیحات تکمیلی:

در واقع ریکاوری اطلاعات عبارت است از بازگرداندن اطلاعات از بین رفته‌ای که بر اثر آسیب‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری نظیر ویروسی شدن، فرمت، بدسکتوری، هد‌کرش و… از روی حافظه پاک و از بین رفته باشد.
در صورتی که بنا به هر دلیلی اطلاعات خود را از دست داده باشید، شرکت فیوچر با بکارگیری از ابزارهای جدید و به روز در زمینه ریکاوری و به عنوان نماینده رسمی شرکت‌های معتبر حافظه نظیر وسترن دیجیتال و سیگیت، و همچنین داشتن مجوز رسمی از اتحادیه فن‌آوران رایانه، مفتخر است که اطلاعات شما را بازگرداند.لذا اساساً غیر قابل دسترس بودن دیتا به این معنی نیست که اطلاعات به کل از بین رفته باشد و در صورت بروز این مشکل، مجموعه فیوچر این نگرانی را رفع کرده و تمام تلاش خود را برای و بازگرداندن اطلاعات انجام می‌دهد.
نکته:
در صورت سوختن برد هارد یا حس کردن بوی ناشی از سوختگی، بلافاصله آن را از برق جدا کرده و از اتصال مجدد به برق خودداری نمائید. همچنین در صورت پاک شدن اطلاعات، اولین کاری که باید انجام داد  این است که حافظه را از حالت استفاده خارج، و بلافاصله برای ریکاوری آن اقدام و از دستکاری آن قویاً اجتناب  نمایید.
دلیل این کار این است که اگر اطلاعاتی پاک شود، آن اطلاعات (همان موقع و در صورت اظافه نشدن اطلاعاتی جدید به حافظه) قابل بازیابی می‌باشد.
در واقع بعد از پاک شدن دیتا، اطلاعات پاک شده در سکتورهای حافظه هنوز هم موجود می‌باشد و به عبارتی می‌توان گفت (این اطلاعات فقط مخفی و از دسترس خارج است) اما در صورتی که اطلاعات جدیدی در آن سکتور قرار گیرد، اطلاعات جدید، جایگزینِ اطلاعات قدیم می‌شود.
در این صورت قادر به بازیابی اطلاعات قدیم و قبلی نخواهیم بود و در صورت ریکاوری، آخرین اطلاعاتی که روی سکتور ریخته شده قابل بازیابی است (یعنی همان اطلاعات جدید)