در این مقاله  قصد داریم مهمترین مواردی را که پیش از خرید دوربین مداربسته باید به آنها توجه کرد را بررسی کنیم. قطعا داشتن اطلاعات در مورد ویژگی های دوربین مداربسته میتواند شما را در خرید دوربین با کیفیت و قیمت مناسب راهنمایی کند. با ما همراه باشید تا با این ویژگی های کلیدی آشنا شوید.

1)  چیپ تصویر

اگر میخواهید دوربین مدار بسته شما مدت زمان بیشتری با همان کیفیت روز اول کار کند باید دوربینی انتخاب کنید که چیپ تصویر آن CCD SONY باشد. اما در بازار چیپ های دیگری مانند چیپ CMOS  که ارزان تر و کیفیت پایین تری دارند بر روی دوربین های مدار بسته نصب می شود.

این مدل دوربین ها در ابتدا تصویر خوبی به شما ارائه می دهد ولی به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند. پس در هنگام خرید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

 

2)  رزلوشن تصویر

رزولوشن به معنای نشان دادن جزئیات در تصویر می باشد. هر جه رزولوشن شما بالاتر باشد کیفیت تصویر شما بهتر خواهد بود. در نسل های قبلی  دوربین ها برحسب TVL  محاسبه می شد ولی در تکنولوژی های جدید دوربین های مدار بسته برحسب MP  محاسبه میشود.

 

3)  دید در شب یا  IR

شما باید دوربین خود را با توجه به محیط و دید در شب مورد نیاز خود انتخاب کنید که در بروشور هر کالا  برد و دید در شب دوربین ذکر می شود. در  مقاله راهنمای خرید دوربین های مدار بسته  اطلاعات کامل تری در مورد دوربین های دید در شب ذکر شده است.

 

4)  لنز

لنز دوربین های مدار بسته به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 

4-1)  دوربین مداربسته با لنز ثابت:

در این مدل دوربین ها هر جه شماره لنز کوچکتر باشد تصویر بازتر و هر چه شماره روی لنز بزرگتر باشد تصویر بزرگتر نمایش داده می شود.

 

4-2)  دوربین مداربسته با لنز وری فوکال:

این مدل لنز ها به شما این امکان را میدهند که بدون تغییر لنز و با تنظیم دستی روی لنز بتوانید تصویر دوربین مدار بسته را عمیق تر یا با بزرگن نمایی کنید البته بر روی این لنز ها هم شماره ای هک شده که شما می توانید دوربین خود را برحسب آن شماره تنظیم نمایید.

4-3)  دوربین مداربسته با لنز موتوردار:

این لنز کارایی شبیه لنز وری فوکال دارد با این تفاوت که دیگر نیازی به تنظیم دستی نیست و با نرم افزار دستگاه میتوان دوربین را تنظیم نمود.

 

5)  بدنه دوربین

در هنگام خرید به دو نوع دوربین مدار بسته و جنس آن باید توجه کرد.دوربین های مدار بسته معمولا پلاستیکی و یا فلزی هستند دوربین های مدار بسته با دو استناندارد IP  و IK استاندارد گذاری شده اند. استاندارد IR  با کدهای IP66    و IP67  و … شناسایی می شوند، که در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار مقام می باشدولی استاندارد IK10  بدنه ای مقاوم نسبت به ضربات فیزیکی دارند.

 

پس نتیجه میگیریم برای انتخاب یک دوربین مدار بسته فاکتور های بالا اهیمت بالایی دارد و می بایست در خرید این کالا دقت زیادی داشت. شما می توانید انواع دوربین های مدار بسته با قیمت های مناسب و گارانتی اصلی از فروشگاه اینترنتی فیوچر کالا تهیه نمایید.