راهنمای خرید دوربین های مدار بسته

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مدار بسته که دارای مدل های مختلف با ویژگی های متفاوت می باشند ،انتخاب دوربینی که در محیط مورد نظر ما کاربردی تر است حائز اهمیت بوده و می بایست اطلاعات کاملی از ویژگی های دوربین های مدار بسته داشته باشیم. در ادامه مهم ترین فاکتور هایی که برای یک انتخاب درست لازم است را برای شما بازگو خواهیم کرد.
قطعا هنگام تحقیق در مورد دوربین های مدار بسته با عباراتی نظیر (WDR/BLC/HSBLC/HLC)  در نام کالاها یا ویژگی های آنها برخورد کرده اید،  با ما همراه باشید تا با این ویژگی ها آشنا شوید:
1) محدوده پویایی عریض – گستره داینامیک عریض (WDR (Wide dynamic range
گستره داینامیک بدین معناست که دوربین به وسیله اسکن دو منظوره تصاویر در شرایط کم نور و پرنور توسط سنسور، می‌تواند اختلاف نور را با هم پوشانی دو تصویر روی هم، کم کرده و تعادل کاملا مناسبی میان سوژه و زمینه برقرار کند و کیفیت تصاویر در را در شرایط پر نور و کم نور بهبود ببخشد.
همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید تصویر در حالت عادی بسیار تاریک بوده و جزئیات زیادی قابل مشاهده نیست اما در حالت WDR  جزئیات کامل تصویر مشخص است.این دوربین مناسب استفاده در مکان هایی که نور پس زمینه زیادی دارند مانند ورودی فروشگاه ها یا بانک ها و … می باشد.
2) خنثی کننده نور پس زمینه (BLC (Backlight Compensatio 
عملکرد ویژگی تقریبا همانند  WDR  می باشد  اما امکان اصلاح نور پس زمینه کمتری دارد ، در کل نور تصویر را افزایش داده و شما تصاویر واضح تری خواهید داشت. با امکان  BLC در برابر منابع کم  کیفت خوبی خواهید داشت.  معمولا نور زمینه در  BLC بالاست و شما امکان بررسی منظره های پشت تصویر  را نخواهید داشت. در تصویر زیر این دو ویژگی  (WDR-BLC) را میتوانید ملاحظه کنید.
  • با توجه به توضیحات بالا این نتیجه را میتوان گرفت که دوربین های مدار بسته ای که دارای این دو ویژگی ( (WDR-BLCهستند برای تصویربرداری در روز مناسب بوده و کاربرد دارند. در ادامه به  توضیح دو ویژگی دیگر دوربین های مدار بسته HSBLC/HLC)) که در شب کاربرد دارند خواهیم پرداخت.
3) خنثی کننده نور زیاد (HLC (Highlight Compensation 
ویژگی HLC  برای  تاریک کردن نور اطراف دوربین مدار بسته کاربرد دارد. این دوربین ها در مناطقی استفاده میشوند که دارای نور زیاد مانند : خودروها ، پروژکتور ها و … . می باشد. همانطور که در تصویر زیر ملاحظه میکنید  برای خوانده شدن پلاک خودروهای در حال حرکت در شب این ویژگی کاربرد دارد چرا که نور اطراف خودرو را کاهش داده و تصویر باکیفیتی از خودرو را  نمایش خواهد داد.
4) کاهش نور زیاد/خنثی کننده نور پس زمینه (HSBLC (Highlight Suppression Back Light Compensation
این ویژگی در واقع ترکیبی  از HLC و BLC است  که معمولا فقط برای چراغ‌های جلوی خودروها هنگام شب، به کار می روند.  عملکرد این ویژگی  اینگونه است که  با تعیین نواحی مورد نظر همانند چراغ خودروها، ماسک یا لکه‌های سیاهی بر روی چراغ قرار می‌گیرد و به طور خودکار نور پس زمینه بالا رفته تصویر اصلی  خود ماشین و اطراف آن از بین نمی رود.
شما میتوانید  انواع دوربین های مدار بسته را در فروشگاه اینترنتی فیوچرکالا با هم مقایسه و با قیمت مناسب خریداری نمایید.