معرفی  هارد آلترا استار وسترن دیجیتال
شرکت وسترن دیجیتال، یکی از بزرگترین تولید کنددگان هارد درایو، محصول جدید خود را با نام آلترا استار روانه بازار کرده است. سری  Ultrastar جایگزین هاردهای گلد وسترن شدند که حدود 3 سال پیش معرفی شدند و مناسب برای کاربران دیتاسنتر و سازمان ها بودند.
هاردهای سری جدید آ لترا استار مشابه سری گلد است. اگر شما قبلا از هارد های سری گلد استفاده می کردید، و اکنون نیاز دارید درایو خود را به هر دلیلی تعویض کنید، به راحتی می توانید با سری جدید آلترا استار جایگزین کنید.
این دو سری از هاردهای شرکت وسترن مشابه یکدیگر هستند و کاربران کاهش یا افزایشی را در عملکرد آنها نسبت به یکدیگر مشاهده نمی کنند.
ویژگی های بارز هارد های آلتا استار به شرح زیر می باشد:
1)نرخ حجم کاری بالا
حجم کاری هاردهای آلترا استار 550ترابایت در سال است، که این رقم 10 برابر بیشتر از هاردهای دسکتاپی است. با این حجم کاری، درایو های این سری عملکردی مطمئن را در هر محیط ذخیره سازی تضمین می کنند. این سری از هاردهای شرکت وسترن با بکارگیری فناوری های پیشرفته، قابلیت اطمینان، بازدهی توان و عملکرد مورد نیاز در سیستم های سازمانی را تامین می کنند. درایوهای Ultrastar از ابتدا به صورت یک دستگاه ذخیره سازی فوق العاده قوی طراحی شدند، بنابراین راه حلی کامل برای کسب و کار شما هستند.
2)ذخیره سازی کلاس سازمانی
هارد درایوهای آلترا استار با 2.5 میلیون ساعت MTBF (میانگین زمان بین دو خرابی)، اطمینان و دوام لازم را برای کاربران خود تامین می کنند. این ذخیره ساز شرکت WD، به منظور عملکرد سالیانه (24x7x365) ساخته شده است که مورد نیاز بیشتر محیط های ذخیره سازی است.
3)تکنولوژی HelioSeal
در ذخیره­ سازهای بزرگ، تکنولوژی HelioSeal ظرفیت ذخیره سازی بالا را با اختلال پایین امکان پذیر می­ کند. هاردهای دیتا سنتری وسترن از تکنولوژی HelioSeal helium استفاده می کنند که عملکرد، ظرفیت، کارایی و مصرف را بهبود می بخشند تا هاردها بتوانند در محیط های دیتاسنتری مختلف به راحتی عمل کنند.استفاده از هلیوم به جای هوا بین دیسک ها، به کاهش مصرف توان هاردها در مقایسه با مدل های non-helium کمک می کند. تزریق هلیوم، درایو ها را بی سر و صدا تر و کارآمدتر می کند و مصرف توان را تا 15 درصد بهبود می دهد.
4)حفاظت در برابر لرزش
تکنولوژی RVS یا همان حفاظت در برابر لرزش چرخشی از دانش پیشرفته الکترونیک استفاده می کند تا وضعیت هارد درایو را مانیتور کند و لرزش های خط و چرخشی آن را در لحظه تصحیح نماید. این تکنولوژی کمک می کند تا عملکرد هارد درایو در محیط های پر لرزش نسبت به هارد درایوهای دسکتاپی قدیمی بهبود یابد.
5)تکنولوژی اکوآتور دو مرحله ای
درایوهای آلترا استار دارای هد محرک (Acuator) دو مرحله ای هستند که قابلیت اطمینان را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. مرحله اول، جابجایی course را ایجاد می کند، در حالی که مرحله دوم از حرکت پیزوالکتریک استفاده و موقعیت هد را دقیق تر تنظیم می کند.
6)کلاس 7200RPM
این خانواده، هارد درایوهای کلاس 7200RPM هستند که سریع ترین عملکرد را با بالاترین نرخ حجم کاری در خط تولید هاردهای WD ارائه می کنند. مطمئن باشید که کاربردی ترین هارد درایو را در اختیار دارید.
در ادامه، ویدئویی کوتاه در مورد هارد های آلترا استار وسترن دیجیتال مشاهده کنید:
مشخصات برجسته هارد آلترا استار وسترن دیجیتال
* نرخ حجم کاری تا 550 ترابایت در سال، 10 برابر بیشتر از هارد درایوهای دسکتاپی
* دارای 2.5 میلیون ساعت میانگین زمان بین دو خرابی (MTBF)
* دارای 5 نسل از تکنولوژی HelioSeal (10 ترابایت و بیشتر)
* دارای تکنولوژی حفاظت در برابر لرزش چرخشی (RVS)
* قابلیت کار با بیشتر سیستم عامل های سازمانی
معرفی هارد وسترن دیجیتال ۱۲ ترابایتی به نام HGST
این هارد دیسک از جدید ترین تکنولوژی ساخت تجهیزات ذخیره سازی بهره میبرد و از گاز هلیوم در درون محفظه آن استفاده شده. با توجه به حجم بالای اطلاعاتی که امروزه مورد استفاده روزانه قرار میگیرد نیاز انسان به فضای بیشتر جهت ذخیره سازی اطلاعات مهم خود هر روز افزایش میابد. از این رو کمپانی هایی که که در حوزه تولید تجهیزات ذخیره سازی فعالیت میکنند مدام در پی استفاده از تکنولوژی های جدیدتر جهت افزایش ظرفیت محصولات خود هستند. این هارد ۱۲ ترابایتی حاصل همین تلاش است.
چگونی ساخت هارد با ظرفیت بالا با ابعاد سابق
این هارد ۱۲ ترابایتی توانسته ۸ دیسک را در دل خود جای بدهد و به بالاترین میزان ذخیره سازی دست پیدا کند. جهت اصطکاک کمتر دیسکها بجای اکسیژن در درون محفظه بدنه هارد از گاز هلیوم استفاده شده که یکی از نکات مهم در ساختار این هارد است. گاز هلیوم یک هفتم اکسیژن غلظت دارد و همین سبب شده این کمپانی بتواند دیسکهای نازکتر با تعداد بیشتر را در یک قالب استاندارد ۳٫۵ اینچ جای داده و به بالاترین میزان ذخیره سازی در بین تمام محصولات دیگر دست پیدا کند. همچنین این هارد دیسک مصرف انرژی پایین تری نسبت به دیگر محصولات با ظرفیت بالا دارد.
 
اهمیت افزایش ظرفیت هارد
استفاده از این هارد دیسک برای دیتا سنتر ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا آنها از تعداد بسیار زیادی هارد دیسک استفاده میکنند که علاوه بر اشغال فضای زیاد ، انرژی الکتریکی بسیار بالایی نیز مصرف میکنند. بنابراین هرچقدر تعداد هارد دیسک ها کمتر شود و حجم ذخیره سازی آنها افزایش پیدا کند علاوه بر اشغال فضای کمتر جهت نگداری ، مصرف انرژی آنها نیز بیش از دو برابر کاهش پیدا میکند که میتواند موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری این مراکز شود.