پشتیبانی ایکس باکس وان از ماوس و کیبورد

پس از آن‌که مایکروسافت بارها وعده اضافه کردن پشتیبانی از ماوس و کیبورد را به ایکس باکس وان را داد بالاخره این قابلیت به طور رسمی به کنسول نسل هشتم ردموندی‌ها افزوده شد

این اخبار به طور حتم تاثیر بسزایی در جامعه بازی‌های آنلاین ایکس باکس وان خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که عده‌ای از کاربرانی که به بازی کردن به وسیله کنترلرها علاقه‌ دارند، رقابت کردن با افراد دارای ماوس و کیبورد را عادلانه ندانند.

با این حال مایکروسافت اعلام کرده که در بازی‌های گروهی افراد بین رویارویی با افرادی که از کنترلر یا ماوس و کیبورد استفاده می‌کنند، مختار می باشند همچنین پشتیبانی این امکان برای همه عناوین امکان پذیر نمی باشد و تصمیم‌ برای اجازه دادن به استفاده از ماوس و کیبورد در بازی‌ها بر عهده سازندگان این عناوین خواهد بود.

اخیرا اضافه شدن این امکان بارها به تاخیر افتاد و دلیل اصلی آن طراحی سیستمی با امکان انتخاب رویایی با افراد دارای ماوس و کیبورد را به سایر کاربران ایکس باکس بدهد اما مایکروسافت پیش از این و با استفاده قابلیت کراس پلی رقابت دربین کاربران نسخه پی سی و ایکس باکس در این بازی را امتحان کرده بود. البته باید کفت که کاربران ایکس باکس وان این بازی حق انتخاب بازی یا عدم رقابت مشترک با کاربرانی که از پی سی استفاده می کردند  را داشتند

فیل اسپنسر مدیر برند ایکس باکس اعلام کرده که آن‌ها برای کسب بهترین تجربه استفاده از ماوس و کیبورد با شرکت Razor که یکی از نام های شناخته شده‌ترین نام‌ها بین سازندگان لوازم جانبی مرتبط با بازی‌های ویدیویی است، همکاری انجام خواهد داد.

اسپنسر همچنین قول داده که طی مراسم XO18 که در ماه نوامبر سال جاری برگزار خواهد شد، تعدادی از بازی‌هایی که از این قابلیت استفاده می‌کنند را به نمایش خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *