انواع هارد پرپل

انواع هارد پرپل| انواع هارد بنفش وسترن| هارد بنفش وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال یکی از بهترین و بزرگ‌ترین کمپانی‌های تولید کننده تجهیزات ذخیره‌سازی است. از تولیدات موفق این برند انواع هاردهای وسترن دیجیتال است که در رنگبندی‌های متفاوتی به دنیا معرفی شده است. از جمله این هارد دیسک‌ها، هارد رنگ بنفش وسترن است که قصد داریم در این مقاله به انواع هارد پرپل اشاره کنیم.

اگر شما هم علاقمند به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید تا آخر این مقاله با فیوچر کالا به عنوان مرجع فروش هارد در ایران همراه باشید.

همان طور که در ابتدا گفتیم شرکت وسترن دیجیتال که در دنیا به عنوان WD نیز شناخته می‌شود و فعالیت گسترده‌ای در تولید زمینه هارد دیسک‌های با کیفیت داشته است. این کمپانی توانسته انواع هاردهای اینترنال و اکسترنال و همچنین حافظه‌های اس اس دی را با دانش فنی بالا تولید کند و کاربران زیادی را به سمت خود روانه کند.

انواع هارد وسترن دیجیتال

هارد دیسک‌های اینترنال وسترن دارای رنگبندی‌های متفاوتی هستند. از همین حیث ممکن است شما هنگام خرید دچار سردرگمی شوید و ببنید نسبت به عملکرد و کاری که دارید نیازمند چه نوع هاردی هستید؟ و یا مشخصات هارد مناسب چیست؟

WD توانسته برای هر نوع کاری یک هارد مناسب تولید کند تا بتواند رضایت کاربران زیادی را به خود جلب کند. از جمله هارد‌های تولید شده در این زمینه می‌توان به هارد بلک، رد، گرین، بلو، گلد و پرپل اشاره نمود. هرکدام از این هاردهای اینترنال مناسب یک کاری طراحی شده است.

هارد پرپل وسترن دیجیتال

هارد PURPLE یکی از هاردهای اینترنال با کیفیت این کمپانی است. این هارد به گونه‌ای طراحی شده است که مناسب دوربین‌های مداربسته است و شما می‌توانید با خیال راحت و به آسودگی از آن برای دوربین مدار بسته خود استفاده نمایید.

انواع هارد پرپل| هارد پرپل وسترن دیجیتال| هارد بنفش وسترن

انواع هارد پرپل

وسترن دیجیتال یک شرکت بسیار خلاق است که توانسته با به کارگیری خلاقیت‌ها و فناوری‌های به روز دنیا یک هارد اینترنال با کیفیت مناسب دوربین های مدار بسته را تولید نمایید.

هارد پرپل دارای دو نوع PURZ و PURX است. هرکدام از این دو نوع دارای ظرفیت‌های متفاوت و قابلیت‌های متنوعی هستند که در ادامه به طور کلی به هرکدام از آنها می‌پردازیم.

هارد پرپل مدل purz

همان طور در قسمت قبل مقاله انواع هارد پرپل اشاره کردیم این نوع هارد دارای دو مدل است که در این بخش به معرفی مدل PURZ هارد بنفش می‌پردازیم.

فرم فاکتور هارد purple purz

این مدل از هاردهای بنفش وسترن دیجیتال دارای فرم فاکتور 3.5 اینچی هستند و همگی به صورت اینترنال در DVR‌، کامپیوتر، لپ تاپ و ایکس باکس‌ها استفاده می‌شوند. این مدل از هاردهای PURPLE با ابعاد 26 میلی متری و وزن 638 گرمی به بازار عرضه می‌شوند.

ظرفیت هارد پرپل مدل purz

هارد PRUPLE PURZ دارای ظرفیت‌های متفاوتی است و شما می‌توانید هارد بنفش را با ظرفیت‌های 1 تا 12 ترابایت تهیه نمایید. این نوع هارد‌ها به گونه‌‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به صورت 24 ساعته و در تمام شبانه روز بدون هیچ وقفه‌ای کار کنند.

فناوری ADVANCE FORMAT

تکنولوژی  ADVANCED FORMAT  یا همان به اختصار AF  یک فناوری بسیار به روز است که در هارد بنفش مدل  PURZ به کار گرفته شده است. این نوع فناوری سبب می‌شود که جریان ATA در هارد دیسک افزایش یابد.

همچنین این فناوری باعث بهبود بخشیدن به ویدئو بوده و همچنین کمک به کاهش افت فریم نیز می‌کند. این مدل از هاردهای بنفش وسترن می‌توانند با استفاده از این فناوری از 64 دوربین به صورت همزمان پشتیبانی نمایند. همچنین از دیگر قابلیت‌های این فناوری می‌توان به این موضوع اشاره نمود که می‌تواند تصاویر را به صورت 4K بخش نماید.

فناوری هارد پرپل| انواع هارد پرپل| هارد 64 مگابایتی پرپل

استاندارد ROSH

در ادامه مقاله انواع هارد پرپل باید به این شاره کنیم که تمامی هاردهای مدل PURZ دارای استاندارد ROSH  هستند.

نحوه اتصال هارد پرپل وسترن دیجیتال

هارد PURPLE  مدل PURZ از طریق پورت SATA3.0  اطلاعات را منتقل می‌کند و جا به جایی اطلاعات با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه صورت می‌گیرد.

حافظه کش هارد پرپل PURZ

این بخش همان طور که می‌دانیم یک قطعه بسیار مهم در هارد دیسک‌های اینترنال است. حافظه نهان هاردهای بنفش وسترن با توجه به ظرفیت‌های متفاوت دارای فضای ذخیزه‌ساز متنوعی نیز هستند.

هارد دیسک‌های 1 تا 6 ترابایت دارای حافظه کش 64 مگابایت بر ثانیه است و هارد 8 ترابایت این مدل نیز دارای حافظه کش 128 مگابایت بر ثانیه است.

یکی دیگر از مدل‌های 8 ترابایت و 10 و 12 ترابایت این مدل 256 مگابایت بر ثانیه حافظه بافر دارد.

سرعت هارد پرپل PURZ

سرعت هارد بنفش 1 تا 10 ترابایت برابر با 5400 دور در یک دقیقه است در حالی که سرعت دو ظرفیت دیگر این هارد دیسک که یک مدل 10 ترابایت WD101PURZ و دیگری 12 ترابایت WD121PURZ است برابر با  RPM)7200) است.

دمای هارد بنفش مدل PURZ

تا به اینجای مقاله انواع هارد پرپل با قابلیت‌ها و ویژگی‌های این محصول آشنا شدیم. دمای این هارد دیسک در تمامی ظرفیت‌ها در زمان غیر عملیاتی برابر با 0 تا 65 سانتی گراد است. این دما در هنگام انجام عملیات برابر با -40 تا 70 درجه سانتی گراد  بالا خواهد رفت.

هارد پرپل 64 مگابایتی| هارد پرپل 32 مگابایتس| هارد مناسب دوربین مداربسته| هارد وسترن دیجیتال

هارد پرپل مدل PURX

یکی دیگر از انواع هارد پرپل مدل PURX  است . این مدل نیز یکی از تولیدات موفق شرکت وسترن دیجیتال است که توانسته با کیفیت بالا یک هارد دیسک با امکانات ویژه را به بازار روز دنیا عرضه نماید.

فرم فاکتور هارد PURPLE PURX

این هارد دیسک مانند مدل مشابه خود دارای فرم فاکتور 3.5 اینچی است و از این مدل نیز می‌توان در دستگاه DVR، کامپیوتر  استفاده نمود.

ظرفیت‌های هارد پرپل مدل  PURX

 هارد اینترنال پرپل دارای ظرفیت‌های 1 تا 8 ترابایت است که توسط شرکت وسترن عرضه شده است.

فناوری ADVANCED FORMAT  هارد پرپل

این فناوری نیز در هاردهای بنفش مدل  PURX مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنولوژی به کار رفته در این نوع هارد دیسک سبب می‌شود که فریم‌ها با کیفیت و بدون افت نمایش داده شود و درصد خطا را در این زمینه پایین می‌آورد.

قابلیت‌های هارد پرپل مدل  PURX

 • هارد  PURPLE دارای استاندارد ROHS است.
 • از قابلیت‌های این نوع هارد دیسک می‌توان به آن اشاره نمود که این هارد می‌توانند از 32 دوربین به صورت همزمان پشتیبانی کنند.

اتصالات هارد بنفش وسترن دیجیتال

HDDمدل PURX  از طریق پورت SATA3.0 اطلاعات را جا به جا می‌کند و این کار را با سرعت 6 مگابایت بر ثانیه انجام می‌دهد.

 حافظه کش هارد پرپل مدل PURX

این مدل از انواع هارد پرپل همانطور که گفتیم دارای ظرفیت های 1 تا 8 ترابایت هستند. اگر بخواهیم از نظر حافظه کش آنها را به شما معرفی کنیم باید بگوییم که هارد اینترنال 1،2،3،4،5،6 ترابایت دارای حافظه بافر 64 گیگابایتی است و تنها ظرفیت 8 ترابایت آن دارای حافظه کش 1280 مگابایت بر ثانیه است.

حافظه کش هارد پرپل| هارد پرپل وسترن دیجیتال| هارد دوربین مداربسته

سرعت هارد پرپل PURX

همه ما می‌دانیم سرعت یک مولفه مهم در انتخاب هارد دیسک است پس باید در هنگام خرید به این نکته توجه بسیار زیادی داشته باشید. سرعت هارد اینترنال PURPLE برابر با 5400 دور در یک دقیقه است و این سرعت در تمامی ظرفیت‌های 1 تا 8 ترابایت نیز صدق می‌کند.

دمای هارد بنفش

هارد پرپل مدل PURX در زمان غیرعملیاتی برابر با 0 تا 65 درجه سانتی‌گراد است. این هارد دیسک در زمان عملیات دمایی برابر با -40 تا 70 درجه سانتی گراد را نیز دارد.

نکاتی که در زمان خرید هارد پرپل وسترن باید به آنها توجه نمایید :

 1. در زمان خرید انواع هارد پرپل باید به این نکته توجه نمایید که مدل  PURZ دارای دو مدل هارد 12 ترابایت است و مدل اول به صورت  WD101 PURZ و مدل دوم به صورت WD121PURZ است که در هنگام خرید حتما به مشخصات فنی هارد پرپل توجه نمایید.
 2. بر روی همگی انواع هارد پرپل به صورت اختصار بر روی مدل‌هایشان نوشته شده است، پس ما تمامی مدل‌های این نوع هارد را برایتان نام می‌بریم تا در زمان خرید با آگاهی کامل یک خرید لذت بخش را تجربه نمایید.
 • انواع هارد پرپل مدل PURX عبارت اند از:

 1. PURUPLE WD10PURX (1 ترابایت)
 2. PURUPLE WD20PURX (2 ترابایت)
 3. PURUPLE WD30PURX (3 ترابایت)
 4. PURUPLE WD40PURX (4 ترابایت)
 5. PURUPLE WD50PURX (5 ترابایت)
 6. PURUPLE WD60PURX (6 ترابایت)
 7. PURUPLE WD80PUZX ( 8ترابایت)
 • انواع هارد پرپل مدل PURZ عبارت اند از:

 1. برای خرید PURUPLE WD10PURZ  (1 ترابایت) می‌توانید از این لینک اقدام کنید.
 2. برای خرید PURUPLE WD20PURZ (2 ترابایت) می‌توانید از این لینک اقدام کنید.
 3. برای خرید PURUPLE WD40PURZ (4 ترابایت) می‌توانید از این لینک اقدام کنید.
 4. PURUPLE WD60PURZ (6 ترابایت)
 5. PURUPLE WD80PURZ (8 ترابایت)
 6. PURUPLE WD81 PURZ (8 ترابایت)
 7. PURUPLE WD100PURZ ( 10 ترابایت)
 8. PURUPLE WD101KRYZ ( 10 ترابایت)
 9. PURUPLE WD121PURZ (12 ترابایت)

تفاوت انواع هارد پرپل چیست؟| انوع‌ های هارد مداربسته| هارد PURPLE| قیمت هارد پرپل

تفاوت هارد پرپل مدل PURX با PURZ

از تفاوت های بسیار شایع این دو هارد دیسک می‌توانیم به این اشاره کنیم که هارد دیسک مدل PURX قابلیت پشتیبانی از 32 دوربین را دارد ولی مدل PURZ قابلیت پشتیبانی از 64 دوربین مدار بسته را نیز دارد.

هارد بنفش مدل PURZ در ظرفیت 12 ترابایتی خود دارای سرعت  7200 دور در یک دقیقه است. این در حالی است که مدل PURX  همگی دارای سرعت  5400 دور در یک دقیقه هستند.

هارد PURPLE  وسترن دیجیتال مدل PURZ  در ظرفیت 8 ترابایت حافظه کش 256 گیگابایت را دارد و ظرفیت‌های 10 و 12  TB این مدل نیز برابر با 256 گیگابایت است.

هارد دیسک پرپل مدل PURX  فقط تا 8 ترابایت ظرفیت دارد و فقط مدل 8 ترابایت آن دارای حافظه بافر 128 گیگابایتی است. این در حالی است که مدل PURZ ای هارد تا 12 ترابایت ظرفیت دارد.

جمع‌بندی

در مقاله انواع هارد پرپل سعی شد که به ویژگی‌های هارد پرپل بپردازیم و هر دو مدل هارد بنفش وسترن دیجیتال را معرفی و با هم مقایسه کنیم. در همین راستا اگر پس از خواندن این مقاله قصد خرید هارد پرپل را داشتید می‌توانید قیمت به روز هارد پرپل را از سایت فیوچر کالا مشاهده نمایید و برای خرید  با گارانتی 18ماهه، 20 ماهه و 24  از وبسایت فیوچر کالا به عنوان فروشگاه هارد اقدام به خرید نمایید.

سوالات متداول:

بهترین هارد برای دوربین مدار بسته را از کدام برند خریداری کنم؟

خرید هارد پرپل وسترن دیجیتال یک انتخاب دقیق و هوشمندانه برای دوربین مداربسته است.

تفاوت هارد پرپل PURX  وPURZ  چیست؟

تنها تفاوت بسیار مهم و چشمگیر دربین این دو هارد تعداد دوربین‌هایی است که می‌توانند به طور همزمان پشتیبانی کنند. هارد مدل PURZ از 64 دوربین و PURX  از 32 دوربین پشتیبانی می‌کند.

امید است این مقاله برای شما عزیزان مفید باشد.

Latest posts by مسعود نیکجو (see all)
مسعود نیکجو
ارسال دیدگاه