تفاوت رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

تفاوت رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

اگر تاکنون برای خرید هارد دیسک اقدام کرده باشید، قطعا نام وسترن دیجیتال برای شما آشنا خواهد بود. لازم است بدانید برند وسترن دیجیتال یکی از بهترین برندها و بهترین تولید کننده محصولات ذخیره سازی در دنیا است; از همین حیث احتمالا بعد از مواجه شدن با انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال ، دچار سردرگمی خواهید شد و انتخاب برای شما کمی دشوار خواهد بود.

اما نگران نباشید!ما اینجا هستیم تا با یک مقاله کاربردی درباره رنگ های استفاده شده در هاردهای وسترن دیجیتال، معانی و مفهوم رنگ بندی در هارد وسترن دیجیتال و همچنین سوالات متداول در این زمینه را پاسخ دهیم، خواهشمندیم تا انتهای این مطلب با فیوچر کالا همراه باشید.

 چرا در هاردهای وسترن دیجیتال رنگ بندی وجود دارد؟

در ابتدا لازم است بگوییم که مقصود از انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال ، بدست آوردن جایگاه ویژه در تبلیغات و بازرگانی است.

استفاده از رنگ‌ها در برندینگ، همانند انواع رنگ‌ هارد وسترن ایجاد جذابیت بصری میکنند و امروزه هنگامی که محصولی طیف رنگی جذابی داشته باشد و در آن از اصول و فنون روانشناسی رنگها استفاده شده باشد، در بخش دیجیتال مارکتینگ راحت تر رشد خواهد کرد و راحت تر بر زبانها خواهد افتاد.

همچنین در دنیای کنونی این امر به نحوی جزئی لاینفک از برندینگ تبدیل شده که در آن کمپانی‌ها برای بزرگ و مهم جلوه دادن تولیداتشان، از رنگ بندی محصولات استفاده میکنند.

برای مثال وقتی به ایرانسل یا همراه اول فکر میکنید، چه رنگی در ذهن شما تداعی می‌شود؟ فیوچر کالا (گارانتی فیوچر) چطور؟

 

رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال
رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

لازم است بدانید، برند وسترن دیجیتال در تولید هارد دیسک از رنگ های مختلفی استفاده کرده است که عبارتند از:

  • هارد بلو (Hard Blue) یا همان هارد آبی وسترن دیجیتال
  • هارد بلک(Hard Black) یا همان هارد مشکی وسترن دیجیتال
  • هارد گلد (Hard Gold) یا همان هارد طلایی وسترن دیجیتال
  • هارد گرین(Hard Green) یا همان هارد سبز وسترن دیجیتال
  • هارد پرپل(Hard Purple) یا همان هارد بنفش وسترن دیجیتال
  • هارد رد(Hard Red) یا همان هارد قرمز وسترن دیجیتال

کدام رنگ هارد دیسک وسترن دیجیتال مناسب است؟

در یک نگاه اجمالی باید چنانچه قصد دارید کاربرد رنگ های هارد وسترن را بدانید، باید بگوییم که هارد بلو (HDD BLUE) و هارد بلک (HDD BLACK) برای کاربرد روزانه (البته هارد بلک قیمت بالاتری دارد) ،هارد گلد (HDD GOLD) برای کاربری های دیتا سنتر،هارد گرین (HDD GREEN) برای بایگانی فایل‌ها و هارد پرپل (HDD PURPLE) برای سیستم های حفاظتی (دوربین مدار بسته) استفاده میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال لازم است به صورت مجزا موارد زیر را مطالعه فرمایید:

 

هارد اینترنال بلو وسترن دیجیتال
هارد اینترنال بلو وسترن دیجیتال
– هارد بلو (HDD Blue) یا همان هارد آبی وسترن دیجیتال

در میان انواع رنگ هارد وسترن دیجیتال اگر بخواهیم یک هارد مناسب برای مصارف خانگی را به شما معرفی کنیم، باید از هارد آبی وسترن دیجیتال نام ببریم. سرعت و قیمت معقول این هارد دیسک،از نکات مهم این محصول در میان بقیه مدل‌ها است.

چنانچه بخواهید برای لپ تاپ و ایکس باکس خود هارد مناسب و مقرون به صرفه خریداری کنید، میبایسد از هارد دیسک بلو یا همان هارد آبی وسترن دیجیتال آن هم از نوع 2.5 اینچ استفاده کنید.

از لحاظ طراحی نیز باید بگوییم که Hard Blue همانند بقیه هارد درایوهای 3.5 اینچی وسترن دیجیتال معمولی است و نسبت به برچسب مندرج بر روی آن می‌توانیم بفهمیم که این هارد آبی است و دارای پارامترهایی خاصی بوده که این محصول را نسبت به بقیه محصولات متمایز می‌سازد.

این محصول دارای یک ورودی برق ساتا بوده و یک ورودی دیتای ساتا است و برای مصارف شخصی و ذخیره سازی اسنادی مانند فیلم، عکس، موسیقی، مستندات اداری و غیره مناسب خواهد بود.

همان گونه که گفتیم، از هارد بلو برای عملکرد روزانه کامپیوترهای خانگی استفاده می شود.عملکرد خوب این هارد دیسک موجب آن میشود که از آن در جایگاه هارد اولیه در میان انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال استفاده کنند.

چنانچه قصد خرید این کالا در ظرفیت های مختلف را دارید می‌توانید از لینک زیر اقدام به خرید نمایید:

خرید هارد 1TB Blue وسترن دیجیتال

خرید هارد 2TB Blue وسترن دیجیتال

هارد اینترنال بلک وسترن دیجیتال
هارد اینترنال بلک وسترن دیجیتال
– هارد بلک (HDD Black) یا همان هارد مشکی وسترن دیجیتال ; یار گیمرها

رنگ مشکی برای ما یاد آور قدرت، کلاس کار بالا، کالای لاکچری و همچنین نشانه ای از عملکرد بی نقص است. در میان تفاوت رنگ بندی‌ها در هارد وسترن دیجیتال باید بگوییم هارد مشکی رنگ وسترن دیجیتال یکی از کالاهای گران قیمت کمپانی وسترن دیجیتال است که نسبت به هاردهای دیگر بازدهی بالاتری در مصارف خانگی و اداری دارد و برای کاربران حرفه ای گزینه مناسبی می‌تواند باشد.

این محصول برای فعالیت هایی مانند طراحی حرفه‌ای، گرافیک، و صد البته برای گیمرها بسیار مناسب خواهد بود و عملکرد بی نقص آن باعث شده قیمت هارد بلک نسبت به کالاهای دیگر کمی بالاتر باشد.

در ضمن، لرزش کمتر، الگوریتم دستیابی به اطلاعات و اطمینان بیشتری که میتوان به این هارد دیسک داشت، امتیاز خوبی به آن داده است.همچنین این هارد دارای دو پردازنده میباشد. و البته یکی از نقاط ضعف هارد بلک وسترن دیجیتال صدای بالای این هارد است.

هارد بلک در گروه High Performance جا دارد و کارهای سرعتی و محاسباتی را آسان میکند; بنابراین می‌توان از آن به عنوان بهترین گزینه برای سیستمهای گیمری در میان دیگر رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال یاد کرد.

هارد اینترنال گلد وسترن دیجیتال
هارد اینترنال گلد وسترن دیجیتال
– هارد گلد (HDD Gold) یا همان هارد طلایی وسترن دیجیتال ; مطمئن و پرسرعت

اگر بخواهیم حرفه ای ترین هارد اینترنال 3.5 اینچی وسترن دیجیتال را در میان باقی رنگ بندی هارد Western Digital به شما معرفی کنیم، باید از هارد طلایی یا هارد گلد وسترن دیجیتال یاد کنیم.

این هارد از گران قیمت ترین محصولات در میان خطوط تولید شده وسترن دیجیتال بوده که در دیتاسنترهای بزرگ، در NAS قرار گرفته و برای استفاده دیتاسنتر، سیستم های پردازنده محاسبانی و همچنین برای ذخیره سازی ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از همین حیث هارد گلد وسترن دیجیتال را می‌توان به صورت شبانه روزی مورد استفاده قرار داد و ما پیشنهاد میکنیم چنانچه استفاده عمومی از اطلاعات دارید، هرگز به سراغ این هارد گران قیمت نروید.

هارد GOLD همچنین دارای دو پردازنده قوی برای قابلیت پردازش و ذخیره می‌باشد. طراحی هارد دیسک گلد به گونه‌ای است که سرعت و اطمینان بالایی در نظر گرفته شده تا مناسب دیتاسنترها باشد و از همین حیث نسبت به باقی رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال تمایز ملموسی دارد.

HDD Green Western Digital
HDD Green Western Digital
– هارد گرین (HDD Green) یا همان هارد سبز وسترن دیجیتال ; نماد مصرف بهینه

همان گونه که باید بدانید، رنگ سبز بیانگر طبیعت و سازگاری و دوستی با محیط زیست است و هارد گرین وسترن دیجیتال را می‌توان نمونه بارز یک هارد کم مصرف از حیث مصرف بهینه برق نسبت به مدل های دیگر تلقی کرد.

در میان رنگ‌بندی‌های هارد Western Digital باید بگوییم که هارد سبز وسترن دیجیتال از لحاظ قیمتی، نسبت به مدل‌های دیگر از قیمت پایین‌تری برخوردار است و در عملکرد نسبت به مدلهای دیگر، نسبتا ضعیف تر و دارای سرعت کمتری می‌باشد. در عوض برای آرشیو کردن اطلاعاتی از قبیل موسیقی، تصاویر، فیلم آرشیو بقیه موارد خواهد بود و اسناد با حجم بالا را به آسانی ذخیره سازی میکند.

معمولا کاربران از هارد گرین در کنار هارد دیسک اصلی به عنوان هارد ثانویه استفاده می‌کنند و هارد اصلی که قرار است ویندوز در آن نصب شود را معمولا هاردی با سرعت بالاتر و یا حافظه SSD انتخاب می‌کنند.

همچنین هارد گرین دارای تکنولوژی intellipower  میباشد که برای کم کردن آلودگی صوتی و بالا بردن طول عمر هارد دیسک، سرعت چرخش را هنگامی که شما به هارد نیازی ندارید کاهش میدهد و تمامی این موارد باعث شده که هارد GREEN نسبت به رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال متمایز شود.

چنانچه قصد خرید هارد گرین وسترن دیجیتال در ظرفیت های مختلف دارید می‌توانید از لینک زیر اقدام به خرید نمایید:

خرید هارد 500GB Green وسترن دیجیتال

خرید هارد 2TB Green وسترن دیجیتال

 

Hard Purple Western Digital
Hard Purple Western Digital
– هارد پرپل (HDD Purple) یا همان هارد بنفش وسترن دیجیتال ; هارد شبانه روزی،  هارد مناسب برای دوربین مدار بسته

در میان رنگ‌های هارد Western Digital چنانچه برای استفاده سیستم های حفاظتی (دوربین مدار بسته) در جستجوی هارد دیسک هستید، قطعا هارد پرپل بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

از لحاظ قیمتی هارد پرپل وسترن دیجیتال را می‌توان یکی از گزینه های نسبتا گران قیمت وسترن دیجیتال در نظر گرفت.

هارد پرپل دارای حافظه کش 64 مگابایتی  و فناوری intellipower است که در حال حاضر به دو دسته تقسیم می‌شود:

1- WD Purple  که 32 دوربین را پوشش میدهد و قابل استفاده در دوربین های معمولی است.

2- WD Purple NV که سیستم های مدیریت دوربین های مداربسته تحت شبکه از آن بهره میبرند و 64 دوربین را ساپورت میکند.

این هارد سخت جان، برای کاربرد شبانه روزی طراحی شده زیرا دوربین های مداربسته به هاردی احتیاج دارند که 24 ساعته روشن باشد و عملیات ثبت و ضبط را انجام دهد و همین امر این محصول را نسبت به باقی رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال متمایز می‌کند.

 چنانچه قصد خرید هارد پرپل وسترن دیجیتال در ظرفیت های مختلف دارید می‌توانید از لینک زیر اقدام به خرید نمایید:

خرید هارد 1TB Purple وسترن دیجیتال

خرید هارد 4TB Purple وسترن دیجیتال

 

HDD RED Western Digital
HDD RED Western Digital
– هارد رد (HDD RED) یا همان هارد قرمز وسترن دیجیتال ; پرسرعت و قدرتمند

در میان رنگ‌های هارد WD ، هارد RED وسترن دیجیتال ، برای استفاده طولانی مدت در فضای ذخیره سازی واحد های NAS و RAID طراحی شده است.

هارد رد همچنین از امنیت بالایی در حفظ اطلاعات، نسبت به بقیه محصولات این کمپانی برخوردار است و از سرعت چرخش بالایی برخوردار بوده  که بین 5400 تا 7200 دور است و به صورت داینامیک کاهش پیدا میکند.

هارد Red به دو دسته ی Wd Red و Wd Red Pro تقسیم میشود که تفاوت Wd Red با Wd Red Pro در بالا بودن حافظه کش مدل Pro نسبت به مدل دیگر است و به طبع همین امر باعث افزایش سرعت این مدل خواهد شد.

در این مقاله تلاش شد تا درباره تفاوت رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال اطلاعات جامعی ارائه شود تا هنگام خرید هارد دیسک دچار سردرگمی در انتخاب رنگ آن نشوید.

سوالات متداول پایانی:

هارد بلو مناسب چه کاری است؟

کاربرد روزانه- مناسب سیستم های اداری- سیستم های خانگی و غیره

هارد بلک مناسب چه کاری است؟

کارها و عملیاتی با سرعت بالا نظیر گیمینگ، طراحی و تدوین فیلم و عکس، انیمیشن سازی و غیره

هارد پرپل مناسب چه کاری است؟

این هارد مناسب برای برای سیستم های حفاظتی (دوربین مدار بسته) می‌باشد

امید است که این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

Latest posts by مسعود نیکجو (see all)
مسعود نیکجو
دیدگاه کاربران
3 دیدگاه
ارسال دیدگاه